_ _ _

Novoročný OPEN + GPX

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ Banská Bystrica 2020 a GPX žiakov konaný pri príležitosti 27.výročia vzniku SR

V Banskej Bystrici sa dňa 5.1. 2020 uskutočnil tradičný Novoročný šachový turnaj pri príležitosti 27. výročia vzniku SR. Na turnaji v priestoroch Spojenej školy v Kremničke súťažilo spolu 125 šachistov. V hlavnom turnaji , ktorý má už históriu 24 rokov, hralo 82 hráčov. Podobne ako v uplynulých ročníkoch aj v tomto roku sa na ňom zúčastnila dobrá konkurencia hráčov , kde najväčším favoritom bol medzinárodne ostrieľaný veľmajster (GM) Milan Pacher,. Veľmi zdatnou
konkurenciou mu boli však aj talentovaní mládežnícki reprezentanti SR ako napr. bratia Viktor a Filip Haringovci, či Martin Jablonický , čo sa ukázalo aj na ich celkovom umiestnení. OPEN BB 2V  súbežne hranom žiackom turnaji GPX do 14 rokov sa zišlo spolu 43 hráčov  ktorí bojovali o body do celkového hodnotenia GPX a pekné ceny v jednotlivých kategóriách do 8 , 11, a 14 rokov dievčat a chlapcov. Aj v týchto žiackych kategóriách súťažili aj minuloroční reprezentanti SR z MEU , ME žiakov, ale zároveň sa tu predviedli aj nové talenty. Obidva turnaje sa hrali švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 15 minút na partiu podľa nových pravidiel FIDE. Na slávnostnom otvorení privítali účastníkov štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Oľga Nachtmannová,  primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko predseda Miestneho odboru Matice Slovenskej Pavol Boroň a riaditeľ SS Školy Milan Ponický. Z príležitosti 100. výročia M R Štefánika a jeho roku venovala víťazovi putovný pohár spoločnosť MR Štefánika v zastúpení predsedom spoločnosti p. Novotňákom a členkou spoločnosti Máriou Gallovou.

Haring Viktor 150x200Celkovým víťazom Novoročného turnaja sa stal Viktor Haring z ŠK Junior Banská Bystrica , pred GM Milanom Pacherom z ŠK Slovan Bratislava a tretím Milanom Michaličkom z ŠK Junior B Bystrica . Štvrtý v celkovom poradí bol Filip Haringom čerstvý majster Európy Mládeže v rapid šachu do 16 rokov pred piatym Jánom Puškárom z ŠK  Veža B Bystrica a 6. Martinom Jablonickým z ŠK Modra. V turnaji sa pekne presadzovali aj iné mládežnícke talenty a reprezentanti SR. V kategórii mládeže do 18 rokov medzi dievčatami zvíťazila Sofia Anna Cíbiková z ŠK Junior CVČ B. Bystrica pred  Luciou Striškovou z KŠN Bratislava .V prvej trojke chlapcov do 18 rokov skončili v poradí F. Haring , P Števík z domáceho klubu a Tomáš Bereš z Nitrianskeho šachového klubu.  Kategóriu seniorov vyhral Lorenzo Salomons z ŠK Junior CVČ Bystrica . V kategórii žien zvíťazila A S Cíbiková pred L.Strížkovou a M. Ondrušovou. Tomášovi gratulujeme k peknému 3.miestu.

6.  Jablonicky Martin  0  2342  SVK Sk Modra  5  32,5  29,5

V žiackom turnaji GPX bojovalo spolu 43 hráčov , rozdelení v šiestich kategóriách . U dievčat do 14 rokov zvíťazila Viktória Dudová z ŠK Junior CVČ B Bystrica a v kategórii chlapcov do 14 rokov bol najlepší Leo Bodor z Lučenca . OPEN BB 6V kategórii 11 ročných dievčat zvíťazila Sophia Valentová z KŠN Bratislava a u chlapcov do 11 rokov zvíťazil Tomáš Tichý z ČR . V kategóriách najmladších dievčat do 8 rokov zvíťazila Júlia Štricová z LŠŠ L Mikuláš a v chlapčenskú kategóriu do 8 rokov vyhral Theo Valent z KŠN Bratislava .  Poháre, diplomy a vecné ceny do turnaja venovali: garant podujatia, štátna tajomníčka MŠ VVaŠ SR Mgr. Oľga Nachtmannová, mesto Banská Bystrica,  Miestny odbor Matice Slovenskej , ŠK Junior CVČ Bystrica a CVČ Havranské B Bystrica , ktorých prítomní zástupcovia ich oceneným aj osobne odovzdali. Celkové výsledky sú na:OPEN BB 3

Poďakovanie za vydarené podujatie patrí všetkým, čo pomohli a prispeli k  príprave a jeho zdarnému priebehu. Oceniť je potrebné hlavne  podporu spoluorganizátorov podujatia - Mesto Banská Bystrica , Miestny odbor MS Banská Bystrica , spoločnosť MR Štefánika , ale hlavnečinnosť dobrovoľných pomocníkov - členov miestneho ŠK Junior pri CVČ Banská Bystrica, CVČ Havranské Banská Bystrica, a SŠ v Kremničke, ktorej dôstojné priestory poskytli účastníkomdobré podmienky na hodnotné výkony plné zápalu a celkovú pohodu na  podujatí. Vysoká športová úroveň, účasť nádejných talentov, nadšenie a    spokojnosť účastníkov turnaja sú zároveň povzbudením pre organizátorov tejto už tradičnej akcie aj do nasledujúcich rokov.

OPEN BB 4OPEN BB 5OPEN BB 7

5.1.2020 Z. Gregor

,

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!