_ _ _

OPEN Banská Bystrica + Veľká cena mládeže 2020

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

V krásnych priestoroch Robotníckeho domu v Banskej Bystrici sa konal 19.-20.09.2020 už 24.ročník tohto tradičného turnaja.

OPEN BB 2020 nVzhľadom na stav vývoja epidémie COVID 19 stálo nad realizáciou turnaja mnoho otáznikov a podmienok, ktoré sa však podarilo zvládnuť a 24. ročník sa konal za účasti 53 hráčov. Turnajom sme si pripomenuli 28. výročie schválenia Ústavy Slovenskej republiky. Hral sa švajčiarskym systémom na 9 kôl s tempom 2x30min +10s/ťah. Podujatie bolo poznačené trochu nižšiu účasťou ako po iné roky, avšak hlavne vďaka záujmu mládeže bol pomerne silne obsadený a mal aj dosť dramatický priebeh. Z celkového počtu 31 mládežníkov do 18 rokov sa na turnaji až 8 z nich umiestnilo v TOP 10. Víťazom tohto známeho podujatia sa stal s 8 bodmi iba 16 ročný Richard Turčan, hráč ŠK Junior CVČ Banská Bystrica, čím obhájil víťazstvo z minulého roku. OPEN BB 2020 dDruhý skončil Filip Haring z ŠK Junior B. Bystrica pred Adrianom Gyerpálom tiež z domáceho klubu. Víťazkou  kategórie žien sa stala Mária Kovaříková, iba 14 ročná talentovaná hráčka z KŠC Komárno a zároveň víťazka kategórie D14 . Na druhom mieste medzi ženami skončila talentovaná reprezentantka SR, iba 16 ročná Jana Šošovičková,  zároveň víťazka kat. D 18, pred treťou sestrou Martinou, ktorá vyhrala kat. D12 a obidve sú z SKS Dubnica n / Váhom . Patrik Števík z domáceho klubu skončil celkove 4. a zároveň vyhral kategóriu 14 - ročných chlapcov.  V kategórii 10 - ročných dievčat bola víťazkou Jarmila Morová z domáceho klubu a  najmladšiu kategóriu do 8 rokov vyhrala Júlia Nela Štricová z LŠŠ Liptovský Mikuláš. U chlapcov do 12 rokov vyhral Martin Gollner z LŠŠ Liptovský Mikuláš. Kategóriu žiakov do 10 rokov vyhral celkove 10. Lukáš Strapec z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica a kategóriu najmladších chlapcov do 8 rokov vyhral Ryan Mazák z TJ Slávia UPJŠ Košice. OPEN BB 2020 kNa slávnostnom otvorení sa prihovoril účastníkom podujatia JUDr. Pavol Boroň, predseda MOMS v B. Bystrici a zástupkyňa mesta B. Bystrica, riaditeľka Robotníckeho domu Ing. Lýdia Baranová. Ceny na  záverečnom ceremoniáli, JUDr Pavol Boroň a garant podujatia Zdeněk Gregor. Organizátori podujatia, SK Junior CVČ B. Bystrica, Mesto B. Bystrica , CVČ Havranské BB , MOMS v  B. Bystrici, SŠZ a BBSK zvládli náročnú organizáciu aj vďaka podpore partnerov METAL SERVIS-Recycling s.r.o. Poďakovanie patrí tiež dobrovoľným a obetavým členom klubu nadšencom šachu, ktorí značnou mierou prispeli k zdarnému priebehu podujatia.

Za organizátorov podujatia: Zdenek Gregor, M 0907 821 801; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

OPEN BB 2020 c

OPEN BB 2020 eOPEN BB 2020 i

OPEN BB 2020 jOPEN BB 2020 lOPEN BB 2020 m

OPEN BB 2020 fOPEN BB 2020 hOPEN BB 2020 g

Výsledky :

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!